TOLERANCE MIN.MNOŽSTVÍ ALKOHOLU.


Úvodem chci zdůraznit, že i když nejsem abstinent, za volant sedám zásadně střízlivý-jinými slovy - před jízdou alkohol nepožívám!
Na téma tolerance minimálního množství alkoholu v krvi bylo již napsáno mnohé. Zajisté jste si všimli i snahy politiků k přijetí zákona, který by tuto toleranci povoloval.

V poslední době mne zaujalo na internetu několik článků/nutno kliknout/:

„Jedno pivo za volantem mohou lidé zapřít, test je neprůkazný“(Novinky.cz)

„Tolerance při dechové zkoušce: 0,2 promile může mít v krvi i abstinent“ (idnes.cz)

„28.7.2010 - Došlo poštou (webové stránky ZO OS DOSIA ČSAD Frýdek-Místek)

Zajímavé je i pojetí DP Brno a DP Praha, kdy pozitivní dechová zkouška do hodnoty 0,2°% není ve výsledku řešená okamžitým zrušením pracovního poměru. V DP Brno může dokonce řidič, který si není jist před nástupem na směnu požádat výpravčího o kontrolní dechovou zkoušku. Tuto možnost má každý řidič jen občas.

Už vidím jak se čertí všichni rádoby mravokárci: „Ten Protivínský se zbláznil-chce legalizovat alkohol za volantem!“
NECHCI!

Věřím, že pokud jste si dobře přečetli články, na které jsou zde odkazy, tak pochopíte mé pohnutky:

Vzpomínám si totiž na případ našeho kolegy K.J./49 let/ z provozovny autobusy Fifejdy /Sládkova/, který se ráno 5.4.2001 /téměř hodinu před nástupem na směnu/ podrobil dechové zkoušce. Ta byla sice pozitivní, ale množství naměřeného alkoholu bylo mnohem menší než 0,2°%.
Následně došlo k okamžitému rozvázání pracovního poměru. K.J., vzhledem ke své složitější životní situaci, do které se může snadno dostat každý z nás, vyřešil problém sebevraždou...
Odměna za 29 let strávených za volantem autobusu V DPO. Jednalo se o bezproblémového chlapa, prima kamaráda, který každému rád pomohl…

Nestálo by za zváženou vzít si příklad z DP Brno?